O czym jest blog

Jestem entuzjastką podróżowania ograniczoną czasowo przez pracę zawodową (ale nie przez wyobraźnię). To jest powód, dla którego nadmiar energii postanowiłam spożytkować w postaci bloga. Będziesz świadkiem tego, jak z „pakietowego turysty” przepoczwarzam się w backpackera (co znacznie bardziej odpowiada mojemu temperamentowi i zachłanności w ocieraniu się o sytuacje ekstremalne).

Zamieniam formułę all inclusive na sportowe sandały i plecak!

Znajdziesz tu nie tylko relacje z dotychczasowych podróży, ale także opowieści o wyzwaniach, przed jakimi staje początkujący backpacker oraz porady praktyczne. Między innymi dowiesz się jak przygotować plan podróży, oszacować kosztorys, gdzie i za ile kupić bilet, w jaki sposób poruszać się środkami komunikacji publicznej, gdzie i co zjeść, gdzie rezerwować noclegi. Słowem dzielę się tą wiedzą, do której doszłam w trakcie półrocznych przygotowań wyprawy do Tajlandii i Kambodży.

Może znajdziesz tu inspirację dla własnych wypraw?

Zachłanność w poznawaniu nowych zakątków świata i powściągliwość w płaceniu operatorom turystycznym (często wygórowanych kwot) doprowadziła mnie do stawienia czoła wyzwaniu, jakim jest Azja na własną rękę. Niestety nie jestem typem globtrotera, który włóczy się po świecie, śpi na tyłach pralni, porusza wyłącznie stopem, zarabia jako freelancer, korzysta z wsparcia fiansowego sponsorów dzięki serwisowi Patronite. Nie stać mnie (mentalnie) na to, żeby tak diamentralnie  zmienić swoje życie w wieku (a co mi tam) 40+. Podziwiam tych, którzy tak potrafią, ale z drugiej strony nie zazdroszczę, bo w życiu nie ma nic za darmo, zawsze płaci się jakąś cenę. Dlatego między podróżami (tymi odbytymi i tymi, które dopiero kiełkują mi w głowie) pracuję, gotuję, sprzątam, piorę, zmywam, wyprowadzam psa na spacer, jednym słowem zmagam się z udręką życia. Zupełnie jak Ty. By uczynić je bardziej znośnym staram się dostrzegać jego dobre strony. Mam w tym temacie swoje przemyślenia, doświadczenia i oczekiwania. Dlatego też poza kilkoma słowami o podróżach poczytacie i o życiu jako takim. 

 

Tutaj więcej o mnie samej – klik

Wspomnienia z tułaczki – klik

Takie tam myśli uwolnione – klik