Azja,  Wietnam

Ekspedycja Việt Nam

Startujemy z projektem podróżniczym „Ekspedycja Vit Nam”!

 

Pół roku temu zebrałam się w sobie i zdecydowałam: ruszamy w świat. Nie z walizką na kółkach pod palemkę na plaży, ale tak, jak marzyłam od dawna. Z plecakiem, naszkicowanym planem zwiedzania, otwartą głową i najważniejsze: z uśmiechem. TAK! Bo podczas podróży, w której sam jesteś sobie kierownikiem, opiekunem, przyjacielem i zagubionym dzieckiem nie może zabraknąć optymizmu i WIARY w siebie.

Pierwsze kroki (wspólnie z mężem) skierowaliśmy do Tajlandii i Kambodży. Azja rozkochała nas w sobie, więc nie trudno było przewidzieć, że to dopiero początek. Jeszcze nie wylecieliśmy do domu, a mnie już roił się w głowie kolejny pomysł! Jednym słowem: Ekspedycja Việt Nam.

Co teraz?

Przed nami kilka miesięcy przygotowań. Ten czas pozwoli nam cieszyć się wyjazdem ZANIM do niego dojdzie. Podobno nie o to chodzi, żeby złapać króliczka… No to gonimy go.  


Jest nas troje

Ekspedycja Việt Nam

Magda – wulkan energii. Dziewczyna nie tylko piękna, ale i mądra. Gotuje tak, że palce lizać. Zdobywa coraz to kolejne górskie szczyty. Miłośniczka przyrody, ogrodniczka w czasie wolnym, obrończyni praw naszych braci mniejszych. Uwielbia zgłębiać tajniki innych kultur i obyczajów.

Waldek – dobrze ułożony, typ mędrca. Artysta-plastyk z licznymi dokonaniami. Cierpliwy do bólu. Głodny świata i przygód. Zapalony motocyklista (jego rumak to wymuskany chopper). Godny zaufania, twardo stąpający po ziemi. Jest barometrem szalonych pomysłów żony, którym czasem ulega.  

Żaneta – to ja. Zajrzyj na stronę „o mnie” i wszystko stanie się jasne.


Czeka nas zatem pół roku wytężonej pracy. Stworzenie planu zwiedzania, oszacowanie kosztorysu, poznanie historii Wietnamu. Musimy pomyśleć o tym, jak mądrze się spakować, czy na coś zaszczepić, gdzie się ubezpieczyć, kupić wizę online czy jednak promesę, rezerwować wcześniej przejazdy busem, czy pójść na żywioł, nocować w hostelach, czy liczyć na pomoc osób z portalu „couchsurfing”.

Liczymy, że poznamy fantastycznych ludzi, dotrzemy w magiczne miejsca, skosztujemy bajecznych potraw i przeżyjemy masę przygód. Oczywiście relacja na blogu i Fanpagu

Ekspedycja Việt Nam

Ekspedycja Wietnam